Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Londýn a Oxford-rodiny

Ponúkame Vám poznávací zájazd do jedinečného Londýna a presláveného Oxfordu. Navštívime miesta, kde sa natáčal Harry Potter. V praxi si vyskúšate znalosť angličtiny.

 

PROGRAM ZÁJAZDU

 

1. DEŇ : Odchod v popoludňajších hodinách smer Trenčín, Brno, Praha , Norimberg

2. DEŇ : Príchod ráno do Londýna. Prehliadku začneme v Greenwichi – najzelenšej časti mesta. Navštívime najstarší kráľovský park s planetáriom a areálom nultého poludníka, uvidíte kráľ. námornú akadémiu a múzeum, supermoderné Canary Wharf. Presunieme sa do City of London - finančné centrum Londýna a miesto úžasných historických pamiatok ako Tower (možnosť zhliadnuť britské korunovačné klenoty),Tower Bridge, slávne londýnske doky, presun k najväčšej katedrále mesta -St. Paul´s Cathedral, prejdeme sa cez Miléniový most k replike divadla Shakespeare´s Globe a múzeu moderného umenia Tate Modern. Večer odchod na ubytovanie v rodinách, večera, nocľah.

3. DEŇ : Po raňajkách odchod na prehliadku jedného z najväčších stále obývaných hradov sveta – Windsor, kde si prezrieme nádherný hrad s reprezentačnými apartmánmi, prejdeme sa po mestečku, navštívime slávny Eton – najprestížnejšia stredná škola Anglicka, osobné voľno. Potom sa presunieme na prehliadku najväčšieho tudorovského paláca Henricha VII. – Hampton Court, kde uvidíte jedinečné stredoveké kuchyne, apartmány anglických kráľov a nádherné záhrady. Večer návrat do rodín, večera, nocľah.

4. DEŇ : Po raňakách odchod do Oxfordu – mesto kde sídli najslávnejšia univerzita na svete, navštívime jednotlivé colleges ako Christ Church (návšteva preslávenej jedálne), kde sa okrem iného natáčal aj Harry Potter, Magdalen College, slávne knižnice ako Bodleian Library, Ashmolean Museum – podľa záujmu, najznámejší študenti, excentrickí profesori, tradície, kozmopolitný Oxford. Večer návrat do rodín, večera, nocľah.

5. DEŇ : Po raňakách odchod na pešiu prehliadku mesta – nábrežie Temže, Londýnske oko, County Hall, Parlament, Westminsterské opátstvo s katedrálou, vládna štvrť Whitehall, jazdná stráž, St. James´s park, Buckinghamský palác, sídlo princa Charlesa, Pall Mall, Trafalgárske námestie, Národná galéria. Možnosť návštevy múzeí podľa vlastného výberu, osobné voľno s možnosťami nákupov. Vo večerných hodinách odchod – smer Dover. Preplavenie sa na trajekte do Francúzska.

6. DEŇ : Spiatočná trasa smer Belgicko, Nemecko, Česko, Slovensko


Cena:
od 295 €/osoba

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným autokarom , trajekty, sprievodca, 3 x ubytovanie v rodinách s plnou penziou, poistenie CK voči insolventnosti. .

Vstupy do múzeí zdarma: nultý poludník Greenwich, Národná galéria, Britské múzeum , Námorné múzeum.

• Ďaľšie vstupy si hradí každý účastník sám podľa záujmu. Sprievodca zabezpečí zľavnené vstupné.